O autorze
Obecnie dyrektor w Empik Group odpowiedzialny m.in za mobile, dział empikfoto oraz wdrożenia omnichannel. Egzekucyjny manager po szkole Olivera Samwera z Rocket Internet. Zbudował w kilku krajach biznes on-line dla Foodpandy jak i Quandoo. Z kolei w Polsce rozwijał Groupona oraz Westwing. Wcześniej pracował w bankowości a na studiach prowadził własną firmę. Absolwent UW, SGH oraz MBA na University of Leuven w Belgii.

Entuzjasta szybkiego życia i pysznego jedzenia! Prywatnie miłośnik Nowego Jorku, fan technologii, regularnie grywający w squasha. Największa wartością są dla niego LUDZIE a najważniejszą miarą jest CZAS.

piotr.lagowski@gmail.com

Amazon Prime - złoty gral e-commerce!

Amazon Prime to m.in darmowa dostawa następnego dnia!
Amazon Prime to m.in darmowa dostawa następnego dnia! techspot.com
Amazon najbardziej wartościowa firma detaliczna na świecie właśnie przekroczyła kolejną barierę. Nie tylko jest warta więcej od Wal-Mart a jej obroty przekroczył w 2015 ponad $100 miliardów. Amazon ogłosił właśnie, iż ponad połowa gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych korzysta z usług Amazon Prime!

Amazon Prime - usługa uruchomiona 11 lat temu. Idea prosta: dostarczyć lepszy i szybszy "customer experience" w zamian za roczną opłatę. Klient otrzymywał darmową dostawę produktów w ciągu dwóch dni na terenie Stanów Zjednoczonych bez ceny minimalnej w zamian za roczną opłatę w wysokości $79. Już po 2 latach w 2007 roku usługa była dostępna dla klientów w Niemczech, Japonii oraz Wielkie Brytanii. Na przestrzeni ostatnich lat dotarła również do Francji, Włoch, Kanady a ostatnio Hiszpanii.


Czym jest dzisiaj Amazon Prime? Przez kolejne lata oferta została bardzo silnie wzbogacona o dodatkowe benefiny dla jej członków. Ze względów prawnych, logistycznych jak i operacyjnych nie jest jednak globalnie zunifikowana. Amazon Prime różni się nieznacznie w poszczególnych krajach, jednkaże jądro wartości dodanej pozostaje to samo. Poniżej przedstawiam zestawienie usług wchodzący w skład oferty Prime w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. Poza różnicą w cenie oraz czasem dostawy to oferowany wachlarz benefitów jest identyczny.

opłata roczna: US 99 $ / DE 49 EUR
dostawa: US 2-dni* / DE 1-dzień
Specjalne promocje, zniżki, ekskluzywne oferty tylko dla członków Prime

Do tego otrzymujemy dostęp do:
Prime Video: nielimitowany dostęp do filmów, seriali i programów (konkurent Netflix)
Prime Music: nielimitowany dostęp do muzyki (konkurent Spotify)
Photo Storage: nielimitowana chmura na wasze zdjęcia (konkurent Google Photos oraz iCloud)
Kindle Lending Library gdzie możemy wypożyczać książki (baza ponad 800tys pozycji)


*Dostawa na terenie Stanów Zjednoczonych odbywa się w ciągu 2-dni. Jednakże w 27 aglomeracjach dla użytkowników Prime dostępna jest dostawa tego samego dnia. (SAME-day delivery)


Amazon Prime stanowi kluczową usługę dla giganta e-commerce. Przeciętny klient należący do Amazon Prime wydaje $1500 rocznie na zakupy vs $600 pozostali klienci. To o 150% więcej! Do tego obecnie ponad połowa gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych korzysta i płaci za usługę Prime! W grupie o największych dochodach na gospodarstwo (>$112k), odsetek ten stanowi już 70%.

Z mojego biznesowo punktu widzenia nikt na świecie nie jest dzisiaj w stanie dostarczyć do klienta ostatecznego usługi o takiej jakości i zakresie jak Amazon Prime. Zarówno lokalny lider typu Allegro jak azjatycki potentat Alibaba. To oznacza jedno, Amazon na naszych oczach buduje dzisiaj globalny świat e-commerce mając ogromną niekopiowalną przewagę strategiczną w postaci Amazon Prime. Ich procesowo-operacyjne dążenie do doskonałości jak również stawianie klienta zawsze na pierwszym miejscu doprowadziło ich na globalny szczyt w on-line'owych łancuchu pokarmowym! A twórce Amazon Jeffa Bezosa uplasowało na 5 miejscu wśród najbogatszym ludzi na świecie, tuż za Gatesem, Buffettem, Amancio Ortegą oraz Carlosem Slimem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...